מה כולל ליווי רפואי למבוגרים?

מצבי חירום רפואיים או מצבים שבהם הבריאות מידרדרת עקב מחלות כרוניות או בעיות הגיל מחייבים אותנו לקבל עזרה מקצועית. חלק מהאנשים יכולים לקבל אותה במוסדות רפואיים וחלקם מעדיפים ויכולים לקבל אותה בבית. מצבים כאלה מאפיינים בעיקר את בני הגיל השלישי ולהם נדרשת עזרה מיוחדת, כי לא תמיד יש בן משפחה שיכול לטפל בהם. במקרים כאלה, יש חברות שמתמחות במתן ליווי רפואי לגיל השלישי שמקיף הרבה יותר מרק טיפול רפואי רגיל.

חשיבותו של ליווי רפואי

ליווי רפואי לקשישים הוא לא רק שירות חיוני כשאין בן משפחה שיכול לעשות זאת אלא גם כאשר יש כאלה, אבל הידע שלהם פשוט אינו מקצועי ואינו יכול להחליף אחות שמטפלת בכל ההיבטים האלה.
הליווי כולל הכל, כולל מתן תרופות, עירויים, לקיחת בדיקות ומדידות שונות, כל מה שנדרש למטופל ורק איש צוות רפואי מורשה לעשות זאת. זה נכון עוד יותר כאשר הם מחוברים למכשירים ולמתקנים שדורשים ידע ומיומנות לקרוא את הנתונים שלהם ואת הטיפול באמצעותם. אחות שמגיעה עד הבית עושה זאת למענם ומאפשרת לכם להיות בראש שקט שהם מקבלים טיפול מקצועי.

ניהול המידע הרפואי והסיעודי

מטופלים שנזקקים לליווי עד הבית מקבלים גם שירות של ניהול המידע שקשור אליהם, תיווך בין כל הגורמים שמטפלים בהם ויכולים להיות: רופאים, מטפלים בעיסוק, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, רפואה משלימה, טיפולים נפשיים, תזונאים, כל בעלי התפקידים שטיפול בהם, שחררו אותם, רושמים להם תרופות ופרוצדורות שונות.
מישהו חייב לתאם ביניהם כדי לוודא שאין כפילויות או התנגשויות בין המלצות רפואיות לבין תרופות, שהמינונים שנרשמים להם תואמים את מצבם ועוקבים אחר תגובתם, שיש מי שמקבל דיווחים שוטפים על מצבם כדי לקבל החלטות מעודכנות ושיש באופן כללי גורם אחד שמרכז את כל המידע שאינו הולך לאיבוד בין הגופים השונים.
זה חשוב במיוחד לכל מי שיוצא ונכנס מאשפוזים שונים ולכן יש לו רופא מטפל קבוע במרפאה ויש לו מי שמטפל במוסדות שבהם הוא מתאשפז.

עזרה בבירוקרטיה כדי לזרז תהליכים

אף אחד אינו אוהב ליפול בין הכיסאות וזה קורה בעיקר בגיל השלישי, שבו הם לא תמיד מודעים לזכויות שלהם ולכן גם לא מפעילים אותם. זה נכון במיוחד למי שזכאי לעזרה ולטיפולים עד הבית מגורמים שונים, להנחות שונות ולמעקב של המרפאה. לכל זה מתוסף הצורך להגיש טפסים ולדאוג לאישורים שונים, במיוחד אם יש צורך גם בעובד סיעודי זר, ולכן טוב שיש ליווי רפואי שזה אחד מתפקידיו – לדאוג לטיפול הביורוקרטי. זה נכון במיוחד לקשישים שאינם מתמצאים באינטרנט ואינם יכולים לעשות זאת אונליין, ובמיוחד לערירים.

רווחה – הסיוע החיוני ביותר

חלק חשוב מהבעיה הרפואית נובע גם מהזנחה נפשית ומבעיות סוציאליות שונות שלא תמיד מקבלות מענה נכון, אם אין מי שידאג להן.
רבים מאלה שנזקקים לשירותים לצורך ליווי רפואי לגיל השלישי ולטיפול סיעודי זקוקים גם למעקב ולטיפול של גורמי רווחה. גם אם יש משפחה חשוב מאוד שיהיה מי שמודע למצבם, שיעקוב אחריהם ויחבר אותם לקהילה כל הזמן.
אחות שמספקת שירותים כאלה גם דואגת להיבטים של הרווחה על מנת שלא יקרה מצב שלא יהיה להם סיוע גם בתחזוקת הבית ובמענה נפשי וקהילתי לסיוע בבית.

אהבתם את התוכן? - שתפו
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email
צרו קשר
טלפון: 072-3926558 info@nathan.co.il
דילוג לתוכן