הטבות שמגיעות לפנסיונרים בישראל

במידה ואתם עומדים לפני גיל היציאה לגמלאות, באם אתן בנות שישים ושתיים, או שאתם בני שישים ושבע, כדאי שתדעו, למשל, שהמוסד לביטוח לאומי מהווה חלק אינטגרלי מתכנית הפרישה, אשר מספקת לגמלאים הרבה הטבות. היציאה לפרישה משוק העבודה, כמו גם התחלת קבלת הפנסיה, מאפשרת לכם את הזכאות לקבל כל מיני הטבות שמגיעות לפנסיונרים בישראל…

 

האם גמלאים יכולים ליהנות מקבלת הטבה של נקודות זיכוי לפנסיונרים?

מי שיצא לגמלאות, בהגיעו לגילאי הפרישה, נכון לקבלת כל מיני הקלות, בהתאם לפקודת מס הכנסה, בדמות של ניכוי או פטור על תכניות חיסכון או על הכנסה מפיקדונות, וכיוצא בזאת. קיימות שפע של הטבות שאפשר לקבל אותן באופן אוטומטי, כמו גם קיימות המון הטבות שיש להבין כיצד לדרוש אותן, כגון נקודות זיכוי לפנסיונר או  כמו אישה שנשואה לגבר שאינו מקבל פנסיה, או לחלופין גבר אשר נשוי לאישה שאיננה מועסקת ואיננה מקבלת פנסיה. פנסיונרים אף יכולים ליהנות מהחזרי מס בגין מענקים שמקבלים בתום הפרישה בעבור הכנסות משתי פנסיות, וכולי.

מה מומלץ לעשות על מנת ליהנות מהטבות שמגיעות לפנסיונרים בישראל?

על מנת ליהנות מכל הטבות שמגיעות לפנסיונרים בישראל, מומלץ להצטייד בתעודת אזרח ותיק, אשר אותה מנפיקים באופן אוטומטי, ומרגע היציאה לגמלאות, תוך כדי שלושה חודשים מקבלים אותה. באם אתם מתכננים "טיול מסביב לעולם בשמונים יום", מן הראוי שתבקשו להנפיק את תעודת האזרחים הוותיקים בשפה הלועזית, שתוכלו באמצעותה ליהנות משפע של הנחות והטבות על פי חוקי המדינה שאליה אתם מתעתדים להגיע.

האם יש הטבות לפנסיונרים בתחבורה הציבורית?

אכן כן, יש בהחלט הטבות לפנסיונרים בתחבורה הציבורית. מי מבינכם שיצא לגמלאות, יכול ליהנות מהנחות בשיעור של חמישים אחוזים מחבות בדמי הנסיעה בתחבורה הציבורית, לרבות רכבת ישראל וקווי האוטובוס הציבוריים. על מנת ליהנות מכל הטוב הזה, הנכם נדרשים להציג את תעודת האזרח הוותיק, ואת תעודת הזהות שלכם במעמד הרכישה של הכרטיסים.

כיצד מתבטאות ההטבות לפנסיונרים בישראל בהיבט של תרבות ופנאי?

עם התפוגגות חוקי השמירה על מרחק חברתי, מימי הקורונה הידועים לכל, עומד בפניכם יותר זמן לבילויים, ובתור גמלאים ופנסיונרים במדינת ישראל, תוכלו ליהנות מהנחות בשיעורים של חמישים אחוזים, מכניסה לגנים, לסרטים, לשמורות טבע, להצגות או למוזיאונים. על מנת ליהנות מכל הזכויות הללו, אתם רק נדרשים, במעמד קבלת הכרטיסים, להציג בפני איש השירות את תעודת האזרח הוותיק שלכם, ביחד עם תעודת הזהות שלכם.

זאת ועוד, באמצע שנת 2014, הושק מיזם שנקרא שלישי בשלייקס, ברשות המשרד לשוויון חברתי, שלפיו במרחבי מדינת ישראל, בכל יום ג', יוצעו בפניכם הנחות מעולם הפנאי. באופן הזה, לדוגמה – יהיה באפשרותכם לצפות ביום האמור בהצגת בוקר רק בעבור שלושים וחמישה ₪, או לצאת לתערוכה עם הנכדים שלך, תחת תג המחיר בסך ₪49.

בטרם שתעלו למטוס, לכיוון החופשה השנתית המבטיחה שלכם, מומלץ לברר מראש במידה ובית המלון המיועד מספק הנחות ליוצאים לגמלאות. רשתות של בתי מלון ידועות ברחבי תבל, כגון – מלון הולידיי, מלון הילטון או מלון שרתון לא מציעות הנחות לאזרחים ותיקים על השירותים בבתי המלון שלהם.

אהבתם את התוכן? - שתפו
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email
צרו קשר
טלפון: 072-3926558 info@nathan.co.il
דילוג לתוכן