ניתוח החלפת מפרק הברך לקשישים לטיפול בכאבי ברכיים

מה חשוב לדעת על ניתוח החלפת מפרק ברך?

ניתוח החלפת מפרק ברך הוא אופציה למי שסובל מדלקת פרקים, סחוס פגום או בעיות אחרות שגורמות לכאבי ברכיים להיות חזקים מכדי לחיות איתם. בואו נדבר על זה יותר לעומק, כיצד הליך זה ישפיע על כאבי הברכיים?

 

ניתוח החלפת ברך

ייתכן שניתוח החלפת ברך הוא הדרך הכי יעילה לטפל בדלקת מפרקים חמורה של הברך, הפוגעת הן במיניסקוס והן ברקמת העצם.
זה יכול להיעשות באמצעות ניתוח בעזרת רובוט, ניתוח ארתרוסקופי או הליכים אחרים, כאשר אם אתם מחליטים לעבור ניתוח, יש צורך בזמן התאוששות לפני החזרה לפעילות חיים רגילה לאחר ההליך. ולעתים ייתכן כי יהיה צורך בטיפול סיעודי ואף אחות פרטית לעזרה בתהליך השיקום.
זמן ההחלמה תלוי ברמת הנזק שנגרמה במהלך הזמן כתוצאה מהשחיקה של מפרק הברך. הנה מידע חשוב לפניכם:

האם צריך פיזיותרפיה לאחר ניתוח החלפת ברך?

אכן כן, בד"כ תצטרכו לעבור פיזיותרפיה אם אתם מחליטים לעבור ניתוח, וכן התאוששות בבית לאחר ההליך. עם זאת, ישנם רופאים מסוימים אשר ימליצו על ניתוח בעזרת רובוט להחלפת מפרק ברך, בעקבות החלמה קלה יותר.

במקרים רבים, רופאים מומחים לניתוח החלפת ברך עשויים להמליץ על דחיית הניתוח בעקבות אי-אלו תסמינים בריאותיים ופיזיולוגיים של המטופל.
חשוב לדעת, ניתוח החלפת ברך הוא סוג של ניתוח שבו מפרק הברך הפגוע מוחלף בשתל זר.

כמה זמן נמשך ניתוח החלפת מפרק ברך?

ההליך מתרחש בדרך כלל בחדר ניתוח, והוא נמשך בדרך כלל שעתיים עד ארבע שעות. ניתן לעשות זאת בשתי הברכיים בו זמנית או בברך אחת בכל פעם.
אם תשאלו רופאים מומחים לניתוח החלפת ברך או ברכיים, הם יגידו לכם שהדבר החשוב ביותר הוא סוג הניתוח.

יש לקחת בחשבון את סוג הניתוח כאשר עוברים הליך זה, מאחר שיש לכך השלכות נרחבות על התפקוד הכללי שלכם לאחר ההליך.
חשוב לדעת כי ישנם סוגים רבים של ניתוחי ברכיים, ולכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו. אם אינך בטוח באיזה סוג של ניתוח עליך לעבור, שוחח עם הרופא שלך וברר מה ההמלצה שלו.

מה חשוב עוד לדעת על החלפת ברך?

חשוב לדעת, רופאים מומחים לניתוח החלפת ברך אמנם ממליצים על ההליך, אבל זהו ניתוח יקר למדי. יחד עם זאת שההליך נחשב יקר, צריך לקחת בחשבון שיש לכך סיבות ברורות.
הסיבה העיקרית לעלויות של הניתוח היא הסיבה של התקדמות הטכנולוגיה.

בעזרת טכניקות מתקדמות, ניתן לעשות זאת בזמן קצר יותר ובפחות כאב. לאחר שתעברו את ההליך, רופאים מומחים לניתוח החלפת ברך ימליצו לכם על תהליך שיקום הכולל פיזיותרפיה, התאוששות בבית ומנוחה משולבת עם התעמלות. אם תפעלו לפי הוראות המנתח, ייתכן שגם אתם תוכלו לחדול מלהרגיש את כאבי הברכיים שכבר כל כך התרגלתם אליהם בעל כורחם.

אהבתם את התוכן? - שתפו
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email
צרו קשר
טלפון: 072-3926558 info@nathan.co.il
דילוג לתוכן