שעות הפנאי של המבוגרים בבית דיור מוגן

דיור מוגן 

אנשים מבוגרים שעוברים לדיור מוגן זקוקים לפרק זמן נכבד של הסתגלות. זה לא כל כך פשוט עבור אדם עצמאי להיות במקום זר שהוא לא מכיר בו את הדיירים. אם בני זוג באים יחד, הם יוצרים לאט לאט חברויות וגם פוגשים בדיור המוגן חברים מהעבר. אך כאשר מדובר באדם יחיד אשר עובר למגורי העצמאים זה לוקח זמן ולאט לאט הוא מכיר אנשים שונים ומתרגל לאורח החיים החדש. רק כאשר עוברים בפועל לדירה של דיור מוגן מתחילים לעכל את הצעד המשמעותי שבוצע.

במקום זה לכל אחד מהדיירים יש שעות פנאי רבות והוא מחפש דרכים שונות כיצד למלא אותן. אחת האופציות היא להשתתף בחוגים השונים שמוצעים לדיירים, בלימודים, להקשיב להרצאות, לעסוק במלאכות שונות או לממש חלום ישן ולכתוב באמצעות איש מקצוע ספר זכרונות אשר כולל את כל מה שעבר על אדם זה בקריירה מרתקת, או בעת העלייה לישראל. 

הגשמת חלום ושמו דיור מוגן 

כאשר מדובר באדם שחי לבד בביתו, הוא נקלע למצבי בדידות ולכן חשוב מאד לאפשר לו להיות בקרב אנשים שהם בגילו ויש להם תחומי עניין משותפים. הנושא החברתי הוא מהותי מאד בגיל המבוגר ולכן הילדים מבינים שיש למצוא לכך פתרון כדי שההורה לא ייכנס לדיכאון מרוב שהוא לבד בבית. אם ההורה עקב בעיות בריאותיות שונות אינו יוצא לחברים וגם לא מגיעים אליו, יש למצוא דרכים אחרות כדי ליצור מפגשים אישיים.

דיור מוגן הוא הפתרון האידאלי לכך כיוון שהכול נגיש ונמצא בקרבת מקום. הדייר גר בדרך כלל בדירה נוחה במבנה שיש בו דירות רבות. הוא יורד ללובי, פוגש בו חברים ויחד הם הולכים לפעילויות השונות כמו הרצאות, טיולים, הצגות תיאטרון, סרטים  ועוד. שעות הפנאי מתמלאות בהרבה מאד שעות של תרבות. בדרך זו שומרים על הפעילות המוחית של האנשים המבוגרים כדי שהם לא יתנוונו. כל הזמן מספרים להם על דברים חדשים וגורמים להם להתעניין בתחומים מסקרנים ומרתקים חובקי עולם.

היתרונות של דיור מוגן

המעטפת שמעניקה הנהלת דיור מוגן לכל הדיירים יוצרת אצל הקשישים הרגשה מאד טובה. הם יודעים שאם ירגישו לא טוב הצוות הרפואי ידאג להם. יש מי שדואג להם לכביסה נקייה, לארוחות מזינות לאורך כל היום. לכן מה שנשאר להם זה ליהנות משעות הפנאי הרבות ולהעביר את הזמן עם חברים נחמדים. הדיירים החדשים מכירים לאט לאט את הפעילויות השונות במתחם ומגיעים לחוגים כאלה ואחרים, להרצאות בתחומים שאהובים עליהם כמו לדוגמה פוליטיקה. 

המעורבות האישית בנושאים כה מגוונים ורוחביים מעניקה לאנשים המבוגרים המון סיפוק וכל מי שבא לבקר אותם חש בשינוי מהותי אשר חל אצלם. הם מחייכים, צוחקים, מי שעבר קליטה טובה הוא מאושר להימצא במקום שמחבק ודואג לו לכל צורך.

אהבתם את התוכן - שתפו

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב vk
VK
שיתוף ב email
Email
טלפון: 072-3926558 info@nathan.co.il