• מטפלות לקשישים

בין התהליכים החשובים שעלינו לעשות בחיים, תהליך שישפיע על הדרך שבה הורינו שהגיעו לגיל מבוגר ימשיכו את חייהם הינו בחירה של בית דיור מוגן בו הם יוכלו לקיים אורח חיים המשלב חברה -אנשים בגילם לשיח משותף, פעילויות מסוגים שונים ובעיקר מקום שנעים להיות בו. מגיע הרגע בו ההורים שלנו מתחילים להרגיש שהם תלויים בנו ורוצים להמשיך ולקיים אורח חיים עצמאי. אחת הדרכים לעשות זאת הינה באמצעות דיור מוגן.

דיור מוגן הוא למעשה בית דירות אותו מנהלת חברה פרטית המיועד לאוכלוסיית הגיל השלישי אשר בוחרת ברובה לנהל אורח חיים עצמאי.
חשוב להבין כי קיים הבדל בין בית אבות לבין דיור מוגן. לרוב, דיור מוגן יתאים יותר לאוכלוסייה עצמאית – קשישים שמסוגלים לבצע שלל פעולות יומיומיות בעצמם, בעוד בבית אבות יש תמיכה סיעודית.
אמנם קיימים גם בתי דיור מוגנים המספקים תמיכה סיעודית חלקית מה שנקרא ״דיור תומך״, ולכן את הבחירה של הדיור המוגן יש לעשות בהתאם ליכולות הפיזיות של הקשיש.

רשת דיור מוגן מציעה לדיירים שלה את האפשרות לנהל אורח חיים עצמאי מלא ומכובד ומספקת את כל השירותים והפעילויות בכדי שיוכלו לקיים זאת.
שירותי כביסה, חדר אוכל בו מוגש אוכל מזין המותאם לאוכלוסיית הגיל השלישי, פעילויות חברתיות שונות דוגמת חוגים, הרצאות,
טיולים וסיורים, שירותי רפואה צמודים, חדר כושר, בריכה, טיפולי פיזיותרפיה, שיעורי יוגה ועוד.

אז איך בוחרים ברשת דיור מוגן?

  1. קרבה גיאוגרפית – כמובן שנרצה להמשיך ולבקר את ההורים שלנו לעתים קרובות ולאפשר גם לנכדים ולשאר בני המשפחה להגיע לביקורים ולכן חשוב לבחור את הדיור המוגן במקום שקל להגיע אליו מבחינת המרחק.
  2. תקציב- נושא שיש לקחת בחשבון הוא נושא התשלום. יש לבחון היטב את הסדר התשלום לשני הצדדים.
  3. פעילויות – כדאי לבדוק את סוג הפעילות המוצעת בבית הדיור המוגן בו אנו מעוניינים לבחור, שכן מדובר בפרט חשוב שישפיע על אורח החיים של הקשיש.

לסיכום, בחירת בית דיור מוגן איננה החלטה של מה בכך, כדאי לבחון גם את הצוות המטפל, את רמת המקצועיות של המקום ולבדוק שאכן כל האישורים קיימים במקום.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: