• מטפלות לקשישים

דיור מוגן לנפגעי נפש

חברת "נתן סיעוד" מציעה קהילה שיקומית ובית שיקומי חם בקהילה לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית ברמות תפקוד שונות הזכאים לשירותי שיקום ממשרד הבריאות דרך סל שיקום או ממשרד הביטחון.

הקהילה בעלת מבנה ייחודי המאפשר ניידות בין מסגרותיה.
מסגרת הדיור לנפגעי נפש דוגלת בשמירה על רוח של תמיכה, שותפות ועזרה הדדית בין מסגרותיה השונות ובין דייריה.
הוסטל דירות ברמת גן – מתוגבר וכוללני הממוקם בשכונת מרום נווה ברמת גן

בתכנית דיור מוגן לנפגעי נפש  ברמת גן כל דירה מתנהלת כיחידה עצמאית ונפרדת בהנחיית ובליווי הצוות האחראי לה.
מודל זה  מאפשר נפרדות ואינדיבידואליות ומכין בצורה מקסימלית למגורים עצמאיים יותר.
בהוסטל קיימות דירות ייחודיות המאפשרות הפרדה בין גברים ונשים וכן דירה בעלת צביון דתי לגברים דתיים וחרדים.

מתן שירותי דיור מוגן לפי רמות ליווי שונות: דיור לוויין, רגיל ומתוגבר ברחבי גוש דן.

שירות  הדיור לנפגעי נפש כולל ליווי אישי ליחידים ברחבי  גוש דן הגרים בבתיהם הפרטיים.
בנוסף, קיימת אפשרות של דיור מוגן קבוצתי הנותן מענה לקבוצות גיל שונות , לגברים / נשים וכן לאוכלוסייה חילונית ודתית/ חרדית.
הדירות מונות עד ארבעה שותפים לדירה והן מושכרות ומרוהטות על ידי חברת "נתן סיעוד".
אנו מאמינים בהקפדה על איכות חיים גבוהה של הדיירים, על שילובם במסגרות תעסוקה ו/או לימודים ובפעילויות פנאי מגוונות ומעשירות תוך עידוד לשמירה על אורח חיים בריא
וכל זאת תוך שימת דגש על מעורבותו של כל דייר בתהליך השיקום וההחלמה שלו. צוות הקהילה הינו רב, מקצועי ואיכותי בעל ניסיון משמעותי בתחומי השיקום וההחלמה.

לקבלת מידע משרדי קהילה שיקומית נתן- 03-6787040, פקס- 03-6787041, כתובתנו: חזון איש 86, ר"ג הוסטל נתן- 03-6787040, 052-3593608 shira@nathan.co.il


שאלות ותשובות על דיור מוגן לנפגעי נפש >

מהו חזונה של קהילה שיקומית נתן?

קהילה שיקומית נתן מאמינה שלכל חבר בקהילה הזכות להחלמה: לחיות בכבוד, באיכות חיים אופטימאלית, תוך הגשמתו העצמית, וזאת על אף ובזכות האתגרים העומדים בדרכו.

דיירי הקהילה יפעלו למען הרגשתם הטובה, קידומם ועצמאותם, תוך שילובם בחברה. צוות הקהילה יהיה שותף תומך ומלווה לתהליך השיקום ויפעל מתוך אהבת אדם, נתינה, קבלה ואחריות.

היכן ניתנים שירותי הדיור מוגן של נתן?

הדירות הקבוצתיות שלנו פרוסות באיזור המרכז ונכון להיום נמצאות בערים רמת גן ובת ים. כדאי להתעדכן בדירות חדשות הנפתחות גם בערים אחרות.

הדיור המוגן ליחידים ניתן באזור גיאוגרפי רחב, הכולל בתוכו את הערים: ר"ג, ת"א- יפו, גבעתיים, בני ברק, בת ים, חולון, קריית אונו, גבעת שמואל, פתח תקווה.

מהו תהליך הקבלה להוסטל נתן?

במידה והמועמד מתעניין בדירה מוגנת קבוצתית, הנ"ל יופנה תחילה לביקור התרשמות בדירה ולמפגש עם השותפים האחרים בה.

בדומה לתהליך הקבלה להוסטל, המשך התהליך כולל את העברת החומר האישי על המועמד. עם הגעת החומר, יזומן לראיון קבלה עם מנהלת המסגרת. חומר זה כולל:

 • טפסי סל שיקום מלאים, הכוללים החלטת ועדה בתוקף, המעידה על זכאות האדם לדיור מוגן
 • סיכומי אשפוז פסיכיאטריים, באם היו אשפוזים בעבר
 • דוח פסיכיאטרי עדכני
 • דוח מסכם ממסגרת שיקומית קודמת, באם היה בעבר ניסיון שיקומי
 • חומר אחר העשוי להיות רלוונטי ומשמעותי

מה העלות של מגורים בהוסטל נתן?

באם לאדם אישור מועדת סל שיקום או ממשרד הביטחון להוסטל, אין הוא נושא בעלות מימון המגורים בהוסטל, אך הוא אחראי לשלם עבור מחייתו השוטפת במקום מידי חודש:

 •  דמי מחייה בסכום 5514 ש"ח – הכוללים מזון ושאר חשבונות שוטפים, כדוגמת: חשמל, גז,
  ארנונה, כבלים.
 • דמי אחזקה והשלמת שכ"ד – 544 ₪
 • שכר דירה- 774 ₪ המועברים, לבעלי זכאות (אשר אינם בעלי דירה על שמם), ישירות ממשרד
  השיכון.

מה כולל תהליך הקבלה להוסטל של נתן?

ראשית, אנו מזמינים את מי שמתעניין בהוסטל לתאם ביקור עם הצוות במקום ולהגיע לסיור התרשמות בהוסטל. המשך התהליך כולל העברת חומר כתוב אודות המועמד, אשר בסופו יזומן המועמד לראיון קבלה בנוכחות צוות ההוסטל. בראיון הקבלה המועמד יכול להגיע בליווי גורם מטפל ומשפחה. החומר אותו יש להעביר כולל:

 •  טפסי סל שיקום מלאים, הכוללים החלטת ועדה בתוקף, המעידה על זכאות האדם להוסטל
 • סיכומי אשפוז פסיכיאטריים, באם היו אשפוזים בעבר
 • דוח פסיכיאטרי עדכני
 • דוח מסכם ממסגרת שיקומית קודמת, באם היה בעבר ניסיון שיקומי
 • חומר אחר העשוי להיות רלוונטי ומשמעותי

 

מה ייחודי בהוסטל של נתן?

הוסטל נתן הינו הוסטל משולב- כוללני ומתוגבר, הממוקם בשכונת מרום נווה ברמת גן. להוסטל מבנה ייחודי של שבע דירות הממוקמות בבניין מגורים אחד. כל דירה מתנהלת כיחידה עצמאית ונפרדת, בליווי הצוות האחראי לה, מבנה המאפשר נפרדות ואינדיבידואליות ומכין בצורה מקסימאלית למגורים עצמאיים יותר. אחת מן הדירות בהוסטל הינה בעלת צביון דתי לגברים דתיים וחרדים.

מהו סל שיקום

זהו סל הטבות שנקבע ע"י מדינת ישראל, לנכי נפש במסגרת חוק שיקום נכי נפש בישראל.. סל זה מקנה שירותים שונים המותאמים לאוכלוסייה זו, וכולל בתוכו שירותים בתחומי הדיור, החברה והפנאי, ההשכלה, ועוד. זכאים לסל הינם נכים המוכרים על לפחות %04 נכות על רקע נפשי בביטוח הלאומי או קיבלו אישור תואם מפסיכיאטר מוכר ע"י משרד הבריאות.

אדם יכול להגיש עצמו לועדת סל שיקום או לפנות באמצעות בני משפחתו או גורם טיפולי המלווה אותו, ובועדה לבקש את השירות בו מעוניין. הפניה לועדות סל שיקום הינה באמצעות הטפסים המיועדים לכך.

הועדות מתקיימות באופן שוטף במרפאות בריאות הנפש ובבתי החולים הפסיכיאטריים וכן בקופות החולים. בראש הועדה עומד נציג של משרד הבריאות והיא מורכבת מאנשי מקצוע, כדוגמת רופא פסיכיאטר, מרפא בעיסוק, עובד סוציאלי. על המתמודד עצמו להשתתף בועדה והוא רשאי להתלוות ע"י צוות מטפל וקרובי משפחתו.

מהי קהילה שיקומית נתן?

קהילה שיקומית נתן מציעה מגורים שיקומיים בקהילה לאנשים המתמודדים עם פגיעה נפשית וזכאים לשירותי שיקום ממשרד הבריאות, דרך סל שיקום, או ממשרד הביטחון.
הקהילה מספקת שירותי דיור מגוונים באזור המרכז לבעלי רמות תפקוד שונות, וכוללת:

 • הוסטל נתן – הוסטל דירות בר"ג
 • דיור מוגן קבוצתי – דירות שותפים מוגנות
 • דיור מוגן ליחידים בבתיהם

הקהילה בעלת מבנה ייחודי, המאפשר ניידות בין מסגרותיה, והיא דוגלת בשמירה על רוח של תמיכה, שותפות ועזרה הדדית בין מסגרותיה השונות ובין דייריה. בקהילה שמנו לנו כמטרה להתקדם ולהתפתח בהתאם לחידושים המקצועיים בעולם השיקום, ומכאן שאנו בולטים במתן שירות מקצועי, איכותי ואמין מן השורה הראשונה.

מה ההבדל בין הוסטל כוללני להוסטל מתוגבר?

השמות "הוסטל כוללני" ו "הוסטל מתוגבר" מעידים על רמת הליווי של האדם במסגרת ההוסטל. הוסטל כוללני מיועד לאנשים הזקוקים לליווי צמוד יותר וליותר שעות צוות. הוסטל מתוגבר מיועד לאנשים ברמה תפקודית גבוהה יותר, הזקוקים לפחות סיוע של צוות.

מה ההבדל בין הוסטל לדיור מוגן?

הן ההוסטל והן הדיור המוגן הינם מסגרות של דיור שיקומי בקהילה. לכל אדם המשולב במסגרות אלו תוכנית שיקום אינדיבידואלית, המורכבת ממטרותיו האישיות והמהווה יסוד לעבודה עימו בדרכו השיקומית.

הוסטל הינו בית משותף לדיירים המתמודדים עם מגבלה פסיכיאטרית וזקוקים לסיוע אינטנסיבי בתחומי התפקוד השונים. רוב הצוותים בהוסטלים מורכבים מצוות רב מקצועי נרחב ומסייעים לדיירים בהתקדמותם בתחומי התפקוד השונים ובדרך לרכישת עצמאות. הסיוע הניתן בהוסטל הינו נרחב וכולל פיקוח על הטיפול הרפואי, עזרה בתפקודי משק בית שונים, השמה בתעסוקה, העשרת חיי החברה והפנאי ועוד. בהוסטל הצוות זמין לדייריו, ולרוב אף נוכח במקום, משך כל שעות היממה.

הדיור המוגן הוא שירות הניתן לאדם בביתו, והוא כולל צוות מצומצם יותר, המורכב מאיש מקצוע, כדוגמת עובד סוציאלי, המלווה את האדם וכן ממדריך שיקומי. אלו מגיעים לביתו מספר פעמים בשבוע, בהתאם לרמת הליווי שנקבעה לו ע"י הגורם המאשר. המגורים בדיור המוגן דורשים עצמאות רבה יותר בתחומי התפקוד השונים ומספר שעות הליווי של הצוות מצומצם יותר, בהשוואה להוסטל. בדיור המוגן הדייר הוא האחראי על המעקב הרפואי שלו וכן עצמאי בנטילת הטיפול התרופתי, בשונה מן ההוסטל בו יש יותר פיקוח על נושא זה.

הדיור המוגן כולל דיור מוגן קבוצתי בדירות שותפים, בהן הדייר מתגורר בשכירות, או ליווי אישי של יחידים בבתיהם.

אנו הורים לבן המתמודד עם מחלת הסכיזופרניה ומתגורר עימנו בבית, ואנו סבורים כי יוכל להשתלב במסגרת של הוסטל וליהנות ממנה. מה עלינו לעשות על מנת לשלבו במסגרת של הוסטל?

בהנחה שבנכם שותף לתהליך ומעוניין גם הוא לעבור להוסטל, תחילה, יש צורך באישור ועדת סל שיקום המעיד על זכאותו למגורים בהוסטל. בשלב הבא, כדאי לבחון הוסטלים רלוונטיים באזור הגאוגרפי המבוקש והתואמים את רמת הליווי שקיבל האדם- הוסטל כוללני/ מתוגבר/ צעירים וכו'. רשימת הוסטלים עדכנית של משרד הבריאות ניתן לראות בקישור הבא.

אנו ממליצים לבקר בכמה הוסטלים ולהתרשם, בכדי לכוון למסגרת הנראית לכם מתאימה וטובה. בשלב הבא, לכל הוסטל תהליך קבלה ספציפי שלו הכולל לרוב איסוף מידע אודות המועמד/ת להוסטל וכן ראיון קבלה.

 

 

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: