• מטפלות לקשישים

אנשים רבים במדינת ישראל נזקקים לשירותי סיעוד מפאת גילם או בעקבות תאונה, נכות ומחלה, כאשר אינם יכולים עוד לתפקד באופן עצמאי בחיי היומיום. על מנת לתת מענה למצבים אלו פועלות בישראל חברות רבות בתחום שירותי הסיעוד, הנבדלות זו מזו ברמת מקצועיותן, במגוון השירותים שהן מציעות, בעלויותיהן ובשיתוף הפעולה שלהן עם גורמים ורשויות במדינה. יש לציין כי המעבר להסתייעות בשירותיה של חברת סיעוד איננו פשוט מבחינה נפשית, מפני שרבים תופסים זאת כהודאה בדבר תלותם באחרים וכפגיעה בעצמאותם. יתר על כן, המעבר עלול לעורר קשיים בין ההורה לילדיו שאינם יכולים עוד לעמוד לבד בשימה. ואולם, פנייה אל חברה מקצועית ואיכותית תעשה את המהלך לנוח ומתאים להורה ככל האפשר.

מה כוללים שירותי הסיעוד

שירותי הסיעוד משתנים כאמור בין החברות וכוללים בין היתר:

  • התאמת מטפל על פי צרכי הלקוח ובני משפחתו לאור גילו, שפתו והתמיכה לה הוא זקוק.
  • מטפל המגיע לביתו של הלקוח על פי היקף השעות שנקבע לו על ידי הביטוח הלאומי, או בשעות נוספות באופן פרטי, ומסייע לו בתחומי האכילה, ההלבשה, הרחצה ומטלות הבית הבסיסיות.
  • מטפלים בעלי הכשרה מיוחדת המסייעים ללקוחות בעלי צרכים מיוחדים כגון העברה לכיסאות, החלפת חיתולים ושימוש בכסא גלגלים.
  • שירותי השגחה לאורך כל היממה או בשעות מסוימות על בני משפחה הנמצאים באשפוז בבתי חולים.
  • ביקורים של עובד סוציאלי וסיוע מטעם בעלי מקצוע אחרים בעת הצורך.

איך בוחרים בחברת סיעוד

בחירה מושכלת בחברת סיעוד מקצועית ואמינה תשפיע רבות על רווחתם של ההורה וילדיו, לכן יש לבצע סקר שוק בין החברות השונות ולעמוד על טיב שירותיהן ממספר היבטים.
ראשית, על החברה להיות בעלת רישיון ממשרד הכלכלה על מנת שתוכל לספק שירותים במימון הביטוח הלאומי. יש לציין כי חברות מובילות כדוגמת “נתן סיעוד” מצויות בקשרים עם גופים נוספים כמו משרד הרווחה, הבריאות והביטחון, קופות חולים, הקרן לרווחת נפגעי השואה וחברות ביטוח פרטיות.
שנית, חשוב לקבל חוות דעת כלשהי אודות החברה באמצעות רשת האינטרנט או לפנות למכרים אשר הסתייעו בשירותיה בעבר, ובמידה שהתקבלו חוות דעת שליליות אודות טיפול בהורים מוטב לעבור לחברה הבאה.
גורם נוסף המעיד על טיב השירות הוא האופן בו נעשית התאמת המטפל למטופל. מדובר בגורם בסיסי ומהותי שכן אם החברה איננה שולחת נציג הבוחן את נתוניו של ההורה, עלולה להיווצר אי התאמה שתוביל למפח נפש. כמו כן, התרשמו מסגל החברה הקבוע המונה אחיות מוסמכות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק ומומחים גריאטריים, ובדקו כי החברה מתחייבת לביצוע ביקורי בית לבדיקת שביעות רצונו של ההורה או לבחינת שינויים שיש לבצע בשירות המסופק לו.

אדיבות וזמינות מעל הכל

אם איתרתם חברה העומדת בתנאים הגיע הזמן לתת את הדעת על זמינות ואדיבות הצוות. יש לזכור כי יחסי המטפל וההורה הינם מורכבים וכרוכים בתלות פיזית ואף רגשית, כך שלעיתים עשויות להתעורר מחלוקות בין השניים. חברה המפעילה שירות לקוחות אדיב וזמין תוכל לסייע בהתגברות על הקשיים במהירות, מבלי לסחוב את התחושות הקשות לאורך זמן. במילים אחרות, העדיפו חברה אשר אנשיה מעוררים בכם אמון ושתוכלו להיות בטוחים כי בעת הצורך יקשיבו לכם בתשומת לב מלאה.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: