• מטפלות לקשישים

המעבר לדיור מוגן עשוי להיות מלווה בקשיים ואתגרים. לכן לאלו אשר עומדים לעבור זאת, הנה 5 טיפים מועילים אשר יקלו על התהליך במידה משמעותית ויהפכו את המעבר לכמה שיותר פשוט וקל.

בין אם המעבר לדיור מוגן היה רצונו של הקשיש ובין אן נובע כתוצאה מאילוץ משפחתי, מדובר בתהליך לא פשוט ולו רק בגלל השינוי הטמון בו. לא פעם התהליך דורש הסתגלות והזמן יעשה את שלו, אולם אם ברצונכם להציע תמיכה ולאפשר התאקלמות מהירה, הנה 5 טיפים שיסייעו להקל על הקשיש בעת המעבר.

אריזת חפצים בעזרתה של חברה מקצועית

עזרה מקצועית לא פעם יכולה להפוך את המעבר לפחות מעיק, אולם מלבד פניה לייעוץ רגשי ונפשי ניתן גם לפנות לחברה שמבצעת פינוי ירושה על מנת שתסייע לפנות את הדירה בקלות וביעילות. על פי רוב, חברה שמתמחה בתחום תוכל לסייע לכם בכל השלבים החל במיון ואריזה, דרך פינוי התכולה ועד לביצוע ניקיון יסודי לדירה.

ערכו ביקור מקדים במתחם

רגע לפני שאורזים ומעבירים את כל החפצים למתחם המגורים החדש, מומלץ להגיע ולערוך ביקור מקדים. לא פעם אחד הפחדים הנלווים אל המעבר הוא מהלא נודע ולכן ל כאשר אנו יודעים לאן פנינו מועדות יהיה קל יותר להתמודד עם הדברים. בעזרת מתן תשובות לכל השאלות והיכרות עם המתחם הקשיש יידע למה עליו לצפות – דבר שיקל עליו במידה משמעותית.

לשמור על קרבה לבני המשפחה

המעבר לדיור מוגן כולל פרידה מכל המוכר והידוע: מסביבת המגורים, הבית או הדירה ולרוב גם מבני המשפחה היקרים. כדי להקל על המעבר ולמנוע את תחושת האובדן מומלץ כי מתחם הדיור המוגן יהיה קרוב עד כמה שיותר לבני המשפחה, על מנת שיהיה קל ונגיש להגיע לביקורים בשעות הפנאי.

ליצור אווירה כמה שיותר ביתית

הפרטים הקטנים הם אלו שיכולים לעשות את ההבדל ולכן חשוב לשלב אלמנטים בעלי טאץ' אישי בחלל המגורים החדש של הקשיש על מנת לסייע לו להסתגל. תמונות של בני המשפחה, מזכרות מהבית, ספרים אהובים ועוד אלו הם הדברים שיחממו לו את הלב ויסייעו ליצור תחושה של בית חם.

תיאום ציפיות – תנאי חשוב למעבר קל

ולסיכום, כדי להקל על המעבר במידה משמעותית, על הקשיש להיות כמה שיותר שותף ומעורב בתהליך. כאשר הוא ירגיש כי דעותיו ותחושותיו נשמעות ומוכלות וכי יש לו מערכת תמיכה מבית הוא יהיה הרבה יותר נכון להתמודד עם השינוי, להיות פעיל ולהתאקלם באופן מהיר יותר במתחם המגורים החדש.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: