• מטפלות לקשישים

ציוד רפואי מגוון קיים במוסדות רפואה שונים, אשר שחלקם מסורתיים והאחרים אלטרנטיביים, בקליניקות, בבתים פרטיים ועוד – קיים ציוד מתכלה ואחר שנועד לשימוש חוזר כאשר חלק מהציוד זול יחסית, והאחר הינו יקר מאוד.

כאשר מדברים על ציוד רפואי יקר ערך מדובר על מערכות שנועדו לאבחון, לביצוע ניתוחים ופרוצדורות מורכבות ועוד. מערכות אולטרא סאונד, M R I, רובוטים רפואיים ומערכות אחרות הם דוגמאות למערכות כאלו. לא תמיד יש באפשרות המוסד הרפואי לרכוש אותן בשל אילוצי תקציב ואילוצים אחרים. לאותם מוסדות שאכן רוצים להשתמש במערכות אלו יש אפשרות לשכור את המערכות ולהציבם בחדרי הבדיקות והטיפולים של המוסד.

בנוסף, יש אפשרות לרכוש בליסינג את  הציוד או על ידי השגת  הלוואות ועוד. הצטיידות במערכות מתוחכמות ומתקדמות מוסיפה רבות ליכולות ולמוניטין של המוסד הרפואי ונותנת לו אפשרות לספק שירותי רפואה מתקדמים ללקוחותיו. השאלת/השכרת ציוד רפואי כזה נעשית על ידי חברות המתמחות בכך.

סוגי ציוד רפואי וחשיבותו

ציוד רפואי בחלקו הוא ציוד מציל חיים, אחר הוא ציוד שמקל על החולים, משפר איכות חייהם וכדומה. קיימים מכשירים ופריטים שהחולים נזקקים להם לפרקי זמן קצובים ועד להחלמתם. בשל הסיבות הללו ובגלל מחירם ומסיבות נוספות הוקמו בישראל גופים שונים אשר משאילים ציוד רפואי חינם אין כסף. כל נזקק יכול להגיע ולקבל ציוד דוגמת: כסאות גלגלים, הליכונים, אביזרי הליכה, מחוללי חמצן, ציוד לכבדי ראייה, מיטות ועוד. במקרים רבים, ניתן להשאיל את  הציוד לתקופה מוגבלת של כ 3 חודשים עם אפשרות  להארכה. על  מנת להבטיח את החזרת הציוד לוקחים בטחונות באמצעות כרטיס אשראי. כאמור, הציוד מושאל חינם אבל ניתן לתרום למוסד, וכל אחד יכול לעשות זאת על פי רצונו החופשי, יכולותיו וטעמו.

השכרת ציוד רפואי לאנשים שזקוקים לכך

השכרת ציוד רפואי מסייעת מאוד לאנשים אשר נקלעו למצוקה בגלל מחלות, תאונות וטראומות. בנקודת זמן כזאת, נוצר מתח רגשי רב לנפגעים ובני משפחותיהם. בנוסף לכך, מתרבות  ההוצאות עבור טיפולים רפואיים, תרופות, נסיעות ועוד. טוב שבעת  הזאת יש מוסדות שמסייעים חינם אין כסף. המוסדות  הללו נתמכים על ידי תרומות של נדבנים, וכך הם יכולים לפעול במוקדים שונים ברחבי  מדינת ישראל. תרומתם לחברה היא אדירה.

במרבית המקרים השאלת ציוד רפואי מתקיימת כחלק בלתי נפרד משירותים הניתנים על ידי חברות עסקיות, גופים ומוסדות התנדבותיים, עמותות וכדומה. ציבור החולים  הנהנים ממנו מגוון. אוכלוסיה מבוגרת שבגיל  הזהב הינה אוכלוסיה המשתמשת רבות בשירותי רפואה ושיקום ועושה זאת על בסיס קבוע.  הציוד נדרש בבתים פרטיים, בבתי דיור מוגן ועוד. אוכלוסייה אחרת היא נפגעי תאונות שזקוקים לשיקום ארוך. גם נשים בהריון ולאחר לידה זקוקות לציוד עבור עצמן ועבור  התינוקות הרכים. השאלת/השכרת ציוד רפואי משפרת רבות את איכות חייהם של אלו ואחרים נוספים ותורמת רבות לשיקומם הפיזי והנפשי. במקרים רבים, יכולים אנשים הזקוקים לכך לקבל גם ציוד רפואי  מתכלה כתרומה.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: