• מטפלות לקשישים

עובדים זרים לסיעוד

ב"נתן" המאגר הגדול ביותר של עובדים זרים בענף הסיעוד. המאגר מונה אלפי עובדים שהוכשרו לעבודה סיעודית בארץ ובחו"ל. לנתן הסכמים עם חברות בינלאומיות לכוח אדם לצורך השמת עובדים זרים לסיעוד בפיליפינים, סרי לנקה, הודו, מולדובה, אוקראינה, רומניה בולגריה ועוד. חברות אלה, בשיתוף עם נתן, דואגות למיון קפדני, בדיקות רפואיות מקיפות והכשרת כל העובדים טרם הגעתם לארץ.

מהם תפקידיו של עובד זר סיעודי?

כל העובדים מקבלים הסבר והדרכה רחבה על אופי העבודה והמטלות שעליהם למלא במסגרת עבודתם בסיעוד. העובדים על פי רוב מתגוררים בביתו של המטופל ומסייעים לו בצרכיו השונים בכל שעות היממה .

עובד זר לסיעוד מסייע למטופל במגוון תחומי התפקוד כגון בתזונה, הלבשה ורחצה, ניוד בכיסא גלגלים, תמיכה בשימוש בהליכון, עזרה בשירותים והחלפה של טיטולים. כמו כן, המטפל מלווה את המטופל בעת נסיעות לביקורים, סידורים, טיפולים או ביקורי רופא, משגיח עליו בעת שהוא מצוי באשפוז בבית החולים, ומספק השגחה קפדנית יותר עבור אנשים העלולים ליפול ולהיפגע, או לסבול מנזקים עקב מחלה דמנטית.

העסקת עובד זר בנתן למשפחות המתעתדות להעסיק עובד זר חשוב לדעת כי מדובר במהלך מהותי, הן מבחינת המטופל וקשריו עם המטפל, והן מבחינת הליכים שיש לבצע על מנת לאתר ולהעסיק עובד זר.תהליך העסקת עובדים זרים לסיעוד יכול להפוך למסע מפרך, רווי טפסים ובירוקרטיה, עבור המטופל ובני משפחתו.

בנתן תקבלו סיוע מצוות מיומן ומקצועי בכל תהליך הגשת הבקשה להיתר העסקת עובד זר ממשרד הפנים. נציגת "נתן" תגיע לביתכם על מנת להתאים עבור יקירכם את המטפל/ת המתאימ/ה ביותר מבחינת שפה, גיל מנטליות ומיומנות ותלווה אתכם עד לקליטת העובד/ת בביתכם בהצלחה.
הניסיון והמוניטין הרבים שצברנו במהלך השנים מאפשרים לנו להעניק פתרונות איכותיים וייחודיים ללקוחותינו.

פנו כבר עכשיו לסניף הקרוב אליכם או לטלפון: 072-3926558


שאלות ותשובות בנושא עובדים זרים לסיעוד >>

מהם חובותיי כמעסיק של עובד זר ?

עובד זר זכאי לכל תנאי העבודה להם זכאי עובד ישראלי ובכלל זה ליום מנוחה שבועי, ימי חג וחופשות בתשלום, דמי הבראה , הפרשות לפנסיה ופיצויי פיטורים. כמו כן יש לספק לעובד מגורים הולמים בבית המטופל, ביטוח רפואי וחוזה העסקה בכתב.

במידת הצורך התקשר לטלפון: 1-800-200-331, ונשמח לתת לך מידע מלא.

קיבלתי היתר להעסיק עובד זר. מהם האפשרויות העומדות בפניי ?

מהרגע שיש ברשותך היתר העסקה עומדות בפניך שתי אופציות העסקה של עובדים זרים.
האחת להביא עובד/ת מחו"ל – חברת נתן יכולה לעוזר לך להביא עובד/ת מהפיליפינים, הודו, סרי לנקה, מולדובה ואוקראינה.
השניה – להעסיק עובד/ת שכבר נמצא/ת בארץ.
לאחר בדיקת הצרכים , נציגי נתן מלווים אתכם לכל אורך השמת העובד/ת וגם לכל אורך תקופת ההעסקה.

מהם הקריטריונים לקבלת היתר להעסקת עובד זר ?

  1. מטופל שהגיע לגיל פרישה וצבר במבחן התלות של ביטוח לאומי 4.5 נקודות ADL או 4 נקודות ADL לבודד.
  2. מטופל שהגיע לגיל פרישה אך אינו יכול להגיש תביעה לגמלת סיעוד מחמת גובה הכנסותיו יכול לפנות ישירות לאגף ההיתרים-ענף הסיעוד במסגרת הבקשה להעסיק עובד זר. לאחר הגשת הבקשה תישלח אחות לשם ביצוע מבחן תלות.
  3. מטופל אשר זכאי לקצבת שירותים מיוחדים ע"י המוסד לביטוח לאומי.
  4. חולה העומד להשתחרר מבית החולים ומציג אבחנה רפואית המציינת את הצורך בטיפול של עובד זר וכן את התאריך המשוער לשחרור מבית החולים. ההיתר במצב זה יינתן ל-3 חודשים בלבד כאשר לאחר מכן יידרש המטופל לעמוד בנהלים הרגילים.
  5. מטופל אשר חולה במחלה ממארת או מחלה קשה ודרושה לו השגחה במשך רוב שעות היום. לבקשה לפי סעיף זה יש לצרף אישורים רפואיים עדכניים.

מי זכאי להעסיק עובד זר ?

מטופל שלא שוהה במסגרת מוסדית (למעט דיור מוגן) וזקוק למטפל סיעודי ל-24 שעות.

גמלת סיעוד ממשרד הביטחון – שאלות ותשובות >>

האם קשיש המטופל ע"י משרד הביטחון יכול לקבל היתר להעסקת עובד זר ?

מטופלי משרד הביטחון צריכים למלא את הבקשה להיתר לעובד זר ולצרף אישור על כך שהמבקש נמצא בטיפול אגף השיקום ומסמכים המעידים על מצבו הרפואי של המבקש.
מתן ההיתר במקרים אלו הינו בכפוף לשיקול דעת הגורמים המוסמכים.

אם אני מקבל/ת גמלת סיעוד דרך משרד הביטחון – האם אני זכאי גם לשעות קרן השואה ?

לקוחות שמקבלים שירות סיעודי מטעם משרד הביטחון וזכאים ל 66 שעות חודשיות – זכאים גם לשעות קרן השואה .

אני מקבל/ת גמלת סיעוד דרך משרד הביטחון-האם אני זכאי/ת גם לגמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי ?

לא. אין אפשרות לקבל כפל גמלאות.

כיצד מגישים בקשה למשרד הביטחון ?

יש לפנות לעובד הרווחה במחוז ולהגיש בנוסף לטופס הבקשה, חוות דעת רפואית ודוח תפקודי חתום ע"י רופא, אישור על אי קבלת קצבת סיעוד מביטוח לאומי.

מי זכאי לגמלת סיעוד ממשרד הביטחון ?

אלמן/ה או הורה שכול שאינו עובד, מתגורר בביתו או בדיור מוגן ומתקשה בתפקוד יומיומי וזקוק לטיפול אישי-סיעודי, יהיה זכאי לסיוע של מטפל ישראלי/עובד זר.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: