• מטפלות לקשישים

שינויים לעולם יהיו לא קלים במהותם, אך לעיתים שינוי עשוי להיות תחילתה של דרך טובה וקלה יותר. לרוב, אחרי שנים רבות כוחו של ההרגל תופס את מקומה של הנוחות, גם אם המצב אינו האידיאלי ביותר. מעבר לדיור מוגן ללא ספק מלווה בהמון שאלות וחששות שהינם טבעיים לחלוטין.

לעזוב את הבית שלי?!

נכון, זה לא קל לעזוב את הבית בגיל מאוחר, כל הזיכרונות, הרגעים המיוחדים יוותרו מאחור, אבל בוא נחשוב על זה אחרת, לתחזק בית זה לא הדבר הכי קל שיש, ניקיון, סחיבת הקניות השבועיות (בייחוד לאלו שגרים בבתים בלי מעלית).
תחשבו איזה כיף זה כשיש מישהו שדואג לכל פעילות התחזוקה השוטפת של הבית עבורכם, מבשל ארוחות גורמה בשבילכם ויתרה מכך, כל הפעילויות החברתיות שאתם הכי אוהבים מרוכזות במקום אחד במרחק של 10 צעדים מפתח ביתכם.
בנוסף, אנו חייבים לציין שלרוב, בתי דיור מוגן מציעים כיום דירות משודרגות ומודרניות שישפרו פלאים את איכות חייכם.

טיפול רפואי צמוד

לא חדש נושא הקושי בהשגת טיפול רפואי אישי צמוד בייחוד כאשר את חיים לבד וכל ביקור שגרתי אצל הרופא הופך להיות מטלה שיש לקחת אותה בחשבון ולהתכונן אליה מבעוד מועד.
כיום בתי דיור מוגן מציעים שירותים רפואיים איכותיים ואישיים לכל דיירי הבית, כאשר היתרון הבולט הוא שהרופא וכל הצוות מכיר את מטופליו בצורה פרטית והמעקב אחרי נמצב הבריאותי ודרכי הטיפול הופכים להיות יעילים פי כמה וכמה.

אז איך עושים את זה?

ידע זה כוח – ככל שתדעו ותחקרו על הבית המוגן אליו אתם רוצים לעבור כך המעבר יהיה קל יותר.
חשוב להכיר את הבית ולעשות בו סיור מוקדם על מנת להכיר את השירותים המוצעים בוהקשיש ידע יותר פרטים על חייו החדשים בבתי הדיור המוגן, כך יקל עליו המעבר וההתמודדות עם השינוי יהי פשוט יותר עברו, רצוי לקחת אותו לסיור או שתיים במתחם, לעזור לו להיות שותף פעיל במעבר, לדעת מה קורה במצבי חירום בריאותיים וכדומה.

הכנות מוקדמות – במרוץ השנים אנו אוגרים לא מעט פריטים שהפכו להיות חסרי תועלת ופשוט שמרנו אותם כי "חבל עליהם".
נצלו את הזדמנות לקחת איתכם מה שאתם באמת צריכים ורוצים, היעזרו בבני משפחה וחברים.

משפחה, משפחה, משפחה – העובדה שאתם עוברים לבית חדש (שלרוב פותח אפשרויות אירוח חדשות) לא אומר שהילדים והנכדים לא יכולים לבוא לבקר, ברוב המקרים זה אפילו יותר כיף. מרבית בתי הדיור המוגן מציעים משטחים רחבים של דשא וגנים שיאפשרו לכם לראות את בני משפחתכם מתרוצצים להנאתם.

תזמינו אותם אל ביתכם החדש, תארחו ותראו שההבדל לא כזה גדול ואפילו יותר אטרקטיבי.

חברים חדשים – בגיל השלישי לא קל למצוא חברים חדשים, ברוב המקרים המעגל החברתי מסתכם באנשים שאתה רואה במועדון (במידה ואתם הולכים) ובמידה ואתם לא מסוג האנשים שהולכים למועדון קשישים דיור מוגן הוא המקום עבורכם.
תוכלו למצוא אנשים עם תחומי עניין קרובים לשלכם מבלי להתאמץ (שכנים).

איך שלא תסתכלו על זה, לעיתים יש צורך בשינויים בחיים על מנת לשפר את איכות חייכם, עם כל הקשיים שבעניין, תיווכחו במהרה שהמעבר לדיור מוגן יהיה מהצעדים שעליהם נאמר:
"איך לא עשיתי זאת קודם".

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: