• מטפלות לקשישים

גופנו עובר שינויים רבים ככל שאנו מתבגרים, ולעתים הוא יוצא מאיזון מבחינה פנימית וגם חיצונית. שניים מהתחומים שבהם חוסר האיזון הזה מתבטא הם שיווי המשקל שלנו והאופן שבו משקל גופנו מתחלק בין הרגליים. כאשר נוצר חוסר איזון בפיזור המשקל או בכפות הרגליים, משקל גופנו אינו מתחלק בצורה אחידה בין רגל ימין לרגל שמאל, מה שמוביל לכאבים ולאי נוחות באזורים שונים בגוף.

מה ניתן לעשות בנדון?

למרבה השמחה, שינויים ברגליים ובחלוקת משקל הגוף לאו דווקא דורשים ניתוח, מפני שניתן לתקן את המצב בעזרת מדרסים. המדרסים הם בעצם אביזרים שמוכנסים לתוך הנעליים ומתקנים את חלוקת העומס ומשקל הגוף על הרגליים באמצעות ייצוב, תמיכה ברקמות הרכות והפחתת הכאבים בגוף. כיום ניתן לבחור במדרסים שנמכרים בצורה ובעיצוב מוגדרים מראש, כלומר מדרסים מהמדף, או במדרסים מותאמים אישית, המומלצים על דעתם של מרבית האורטופדים.

סובלים מכאבים? צעדו כל הדרך להקלה עם מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית כשמם כן הם – מדרסים שמוכנים בדיוק לפי הצורה והמנח של כפות רגליכם. לאחר אבחון של רופא או אורתופד, תוכלו להתחיל בתהליך של הזמנת מדרסים בהתאמה אישית על ידי מכונים המתמחים בנושא זה. תחילה יילקחו מכם מידות למדרסים על ידי הטבעת ספוג בישיבה, הטבעת ספוג בעמידה או חבישת גבס, כשהשיטה המדויקת תתבצע לפי צורת כף הרגל, המידה והמנח של כפות רגליכם.

לאחר לקיחת המידות המדויקות של כפות רגליכם, ניתן יהיה להתחיל בתהליך הרכבת המדרסים. החומרים שמהם מכינים את המדרסים משתנים מסוג אחד לאחר, ובהתאם לכך גם המחירים שלהם יהיו שונים. ישנם מגוון חומרי גלם שמכינים מהם מדרסים ואלו היקרים יותר, אמנם ידרשו מכם השקעה נוספת אך ייתנו תוצאות טובות הרבה יותר. הבחירה, בכל מקרה, בידכם.

מלבד ההבדל בין החומרים שמהם מורכבים מדרסים בהתאמה אישית, סוגים שונים של מדרסים מותאמים לצרכים משתנים של אנשים בעלי עיסוקים כאלה ואחרים. אם למשל אתם עוסקים בפעילות גופנית קבועה כמו ריצה, תצטרכו מדרסים בהתאמה אישית עם בולמי זעזועים שיוכלו לתמוך בגופכם בעת הריצה.

מה יקרה אם המדרסים לא יהיו נוחים או שהם לא יתאימו לי?

מדרסים בהתאמה אישית מוכנים בדיוק לפי מידותיכם וצורת כף הרגל שלכם, אך אין זו תמיד ערובה לנוחות מיידית . כאשר מזמינים מדרסים מותאמים, חשוב לדעת שדרוש פרק זמן של מספר ימים עד שמסתגלים אליהם ואל המגע שלהם עם כפות רגליכם. אם לאחר מספר ימים תרגישו שעדיין אינכם מרגישים בנוח עם המדרסים, ניתן לבצע בהם תיקונים לפי הבעיה שעלתה. אם המדרסים יהיו דקים מדי, למשל, ניתן יהיה לעבות אותם, ולהיפך.

מדרסים בהתאמה אישית נותנים מזור לכאבים בגוף ומאפשרים לו לחזור לאיזון מבחינת פיזור המשקל והתחושה שהם מעניקים לכם. ההתאמה של המדרסים לצרכים, לפעילויות ולמבנה כף הרגל שלכם הופכת אותם לפתרון אידיאלי לבעיות שונות, וכל שתצטרכו לעשות כדי ליהנות מהם הוא להזמין אותם לפי רצונכם.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: