• מטפלות לקשישים

הפרסום האחרון על התעללות בקשישים בבית אבות סיעודי בחיפה גרם לפניקה בציבור ולזעם רב, ובעקבותיו טענות רבות הועלו בתקופה האחרונה על היחס לו זוכים הקשישים בבתי אבות סיעודיים. עוד ועוד עדויות מצטברות על מצב דומה בבתי אבות סיעודיים אחרים ברחבי הארץ. ללא ספק, התמונות שפורסמו בחדשות ובאינטרנט, של מטפלים שתקפו בשיטתיות את הקשישים חסרי הישע, יחד עם העלבונות ועם האיומים, גרמו לתסיסה רבה בקרב הציבור הישראלי. רבים מהאזרחים שהוריהם שוהים בבתי אבות סיעודיים שוקלים כעת את צעדיהם ותוהים כיצד להגן על ההורים היקרים ללבם.

יחס קשה לקשישים בבתי אבות

קשישים רבים שוהים בבתי אבות רגילים או סיעודיים, והילדים שלהם היו בטוחים עד לאחרונה כי הם זוכים ליחס טוב, לכבוד ולמענה טיפולי יעיל לכל צורכיהם. התפוצצות הפרשה האחרונה גרמה לרבים לחשוש מפני המצב של הוריהם השוהים בבתי אבות שונים בארץ. הפרשה גרמה גם לרבים לפתוח את הלב ואת הפה ולשתף אחרים ביחס המחפיר להוריהם בבתי אבות, כאשר לעתים מדובר במקרים הגובלים בפלילים. למעשה, הפתרון היחיד שיש כעת לצאצאי הקשישים הוא להזמין שירות של מטפלת סיעודית לבית הקשיש. יש לכך יתרונות רבים ומשמעותיים, ובראשם האפשרות לפקח מקרוב על הנעשה בבית הקשיש.

ניתן לשכור מחברה מקצועית לסיעוד שירות של מטפלת מנוסה ואדיבה. החברה בודקת היטב את המטפלים ואת המטפלות, עורכת ביקורי בית במפתיע כדי לבדוק את היחס לקשישים ומציעה שירותים נוספים במחירים משתלמים. במקום להחזיק את הקשיש בבית אבות סיעודי ולבקר פעם בשבוע או יותר, ניתן להעניק לו חסד ולאפשר לו לשהות בביתו או בבית משפחתו, לקבל שירות מצוין של מטפלת אישית סיעודית המסייעת לו בכל צרכיו ובעיקר באכילה, בהיגיינה, בהתלבשות, בטיולים בבית ובחוץ, בליווי לבדיקות רפואיות וכיוצא בזה.

לא לוקחים סיכונים מיותרים

במקום לקחת סיכון גבוה וכדי להימנע ממקרים דומים לאלה בהם צפינו בחדשות בנושא התעללות ואיומים על קשישים בבית אבות סיעודי, מומלץ לכל אחד לערוך את שיקוליו ולבחור בפתרון הבטוח והאיכותי ביותר של מטפלת סיעודית צמודה לקשיש. המטפלת מסייעת לו בכל צרכיו ודרישותיו, היא מחויבת לשירות מעולה בהתאם לסטנדרטים של החברה המעסיקה אותה, בכל בעיה יש כתובת אליה ניתן לפנות, ובני המשפחה יכולים לראות שיפור ניכר במצבו של הקשיש. זאת מאחר שהוא זוכה ליחס מועדף, לטיפול אישי צמוד לאורך כל שעות היום ולתנאים אופטימליים בערוב ימיו.

בבית אבות הקשיש חשוף לפגיעות, להשפלות ולאיומים. ברוב בתי האבות יש צוות מצומצם, לכן הקשישים אינם מקבלים מענה מהיר ולעתים הדבר עשוי לגרום למקרים מצערים, כפי ששמענו לאחרונה בחדשות ובמדיה החברתית. חשוב לשכור את שירותיה של מטפלת מנוסה ומקצועית רק מחברה אמינה ובעלת מוניטין רב בתחום, כך תוכלו גם אתם לסייע להורים היקרים ללבכם ולהבטיח את שלומם ואת בריאותם הפיזית והנפשית.

 

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: