• מטפלות לקשישים

בבית אבות רגיל יש תנאים לתפקוד עצמאי של השוהים בעוד בבית אבות לתשושי נפש יש מערך טיפולי המעניק טיפולם רפואיים ופארא רפואיים בפיקוח מלא 24/7. בבית אבות המיועד לתשושי נפש ניתן מענה לכל צרכיהם. צוות מקצועי, מאומן ומיומן, נגיש וזמין עבור הקשישים ובני משפחותיהם.

הצוות הטיפולי ערוך לתת מענה מיוחד למי שסובלים ממחלות נפשיות  או ממחלות עצביות ומתפקוד קוגניטיבי ירוד באופן שאינו מאפשר להם תפקוד עצמאי ומחייב השגחה ופיקוח מתמידים עליהם. מדובר בדיור תומך ומוגן מכל בחינה. המשפחות יכולות לקבל מידע מלא על הטיפול און ליין, בין השאר באמצעות האינטרנט והסלולאר.

בבית אבות רגיל יש תנאים לקיום חיי חברה פעילים, חוגים, הרצאות, מועדון, חדר כושר ועוד. בית אבות רגיל מזמן ומציע לשוהים בו חיים מלאים, עצמאיים במידת העצמאות שהם מסוגלים לה.

ההבדלים ניכרים גם במחירים: בית אבות רגיל יגבה על פי רוב מחיר גבוה יותר וזאת בשל איכות המתקנים ורמת השירות. אלא שלא תמיד השיקול הכספי הוא השיקול העיקרי, בהינתן מצבו של הקשיש המכתיב את המיקום עבורו.

בית אבות לתשושי נפש הוא הפיתרון האולטימטיבי עבור קשישים הסובלים מדימנציה, בעיות בזיכרון ובלבול. חשוב להבין כי בנסיבות הקיימות זה המקום האידיאלי  עבור תשושי הנפש, ושם יינתן להם הטיפול האולטימטיבי ביותר המותאם למצבם.

חשוב להיעזר ביועץ מקצועי

סביר להניח כי בפעם הראשונה, שבה משפחה ניצבת מול מצב חדש, המחייב אותה למצוא פתרון למי ההורים הקשישים ותשושי הנפש- השאלות רבות מהתשובות וקיימות תהייה והתלבטות. מכאן החשיבות הרבה בקבלת ייעוץ מקצועי. הייעוץ חיוני לקבלת מידע בסיסי על אודות האפשרויות השונות ועל המקום הטוב ביותר האפשרי עבור יקירכם בהינתן נסיבות ומצב עובדתי נתון.

לתהליך ההשמה יש חשיבות רבה לקליטה חלקה עד כמה שניתן לקיימה אבל לבחירה ייעודית של מיקום הקשיש תשוש הנפש יש חשיבות לא פחות גדולה. על מנת לדייק ככל שניתן בבחירה – רצוי ומומלץ להסתייע באנשי מקצוע, אשר ילוו אתכם בתהליך ויסייעו לכם למצות את הזכויות השונות שלהן זכאי הקשיש תשוש הנפש ממוסדות שונים.

גם בית אבות רגיל אינו בית הבראה אבל יש בתי אבות שהתנאים בהם מצוינים ומאפשרים לדייריהם לנהל אורח חיים עצמאי,פעיל ואף להרחיב את המעגל החברתי על ידי היכרויות חדשות.

כל מעבר מהווה שינוי וכל שינוי כרוך בתקופת הסתגלות והשלמה. עצם ההכרח של הקשיש לעזוב את ביתו- מבצרו, את הסביבה הטבעית והמוכרת, והמעבר אל מקום חדש, הזר לו בתחילה, כרוך בקושי. לכן כה חשובים התמיכה והסעד, הפיזיים והנפשיים, שהמשפחה מעניקה לקשיש. לכן גם חשוב לבחור, במידת האפשר, בית אבות בכלל ובית אבות לתשושי נפש בפרט, שיהיה לא רחוק מבית המשפחה על מנת לאפשר ביקורים לעתים תכופות.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: