• מטפלות לקשישים

משפחות רבות בישראל ניצבות לא פעם בנקודת קושי משמעותית, בעקבות שינוי במצבו הבריאותי של בן משפחה או בעקבות הדרדרות הדרגתית. הורינו המתבגרים מאבדים אט אט את עצמאותם ונעשים הרבה יותר תלויים בילדיהם, ובעקבות ניתוח שעובר סבא הוא זקוק לטיפול צמוד ולהשגחה עד לנקודה שבה מבינים הילדים והנכדים שחרף אהבתם הרבה ודאגתם הבלתי-נגמרת, הם אינם יכולים להיות שם בכל רגע ורגע. במצבים אלה עשוי להתעורר בצורך בטיפול סיעודי, וכדי לעזור לכם להבין האם זהו גם הצורך שלכם – הנה כמה סימנים שחשוב לכם לבחון.

מצבים רפואיים רגישים

קשישים אשר נאלצים להתמודד עם מגבלות פיזיות שונות או להתאושש מהליכים רפואיים שונים זקוקים לא פעם לטיפול סיעודי. ברוב המקרים תוכלו להיעזר ברופא המטפל ובמומחי נוירוכירורגיה כדי להבין מה הם צרכי הטיפול באדם הקרוב אליכם כדי שתוכלו להבין האם יש לכם את האפשרות לספק צרכים אלה בעצמכם או שמא טיפול סיעודי הוא פתרון יעיל ונכון יותר. חשוב להבין שעבור קשישים רבים אין זה משנה האם היה הליך כירורגי או לא, שכן לאורך השנים עובר הגוף שינויים לא פשוטים והורינו (והוריהם) מוצאים עצמם חלשים יותר, עם בעיות ראייה או שמיעה ועם קשיי הליכה או ישיבה.

טיפול יומיומי

ככל שהשנים עוברות והקשישים נעשים קשישים עוד יותר, כך הם עשויים לסבול משכחה ולהפגין בלבול ניכר, מה שעשוי להוביל גם לפגיעה ביכולותיהם לטפל בעצמם. למשל, אדם מבוגר שאמור ליטול כדורים מדי יום עשוי לשכוח מכך או לחלופין ליטול כמות גדולה מהדרוש בשל בלבול, חוסר תשומת לב או שכחה. אדם זה עלול להתקשות גם בביצוע מטלות אחרות, לצאת אל הרחוב ולהיאבד פשוט משום שלא מצא את דרכו הביתה. טיפול סיעודי במצבים מעין אלה יאפשר לכם, הילדים והנכדים, להיות רגועים הרבה יותר בידיעה שגם כאשר אתם לא נמצאים, האדם הקרוב ללבכם נמצא בידיים טובות ולא יאונה לו כל רע.

אל תדחו את הקץ

אם אדם הקרוב ללבכם עובר ניתוח שמחייב שיקום וטיפול צמודים לאחר מכן, או שהוא מתמודד עם שינויים המתרחשים באופן טבעי עם הגיל, מומלץ שלא לחכות – ולהתחיל בבחירת מטפל סיעודי מוקדם ככל האפשר. כך תוכלו לאפשר לו להמשיך בחייו כמעט ללא שינוי, ועם התאמות הכרחיות, ובעיקר תוכלו לדעת בבטחה שגם כשהשגרה מחייבת, העבודה קוראת לכם והחיים מבקשים שתמשיכו בהם כרגיל, גם האהובים עליכם מכל יישמרו מכל משמר.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: