• מטפלות לקשישים

החיים כבר מזמן לא נגמרים כשיוצאים לפנסיה. במאה ה-21, אנשים בגיל השלישי הם פעילים מתמיד ומעורבים מתמיד בכל תחומי החיים. השיפור ברפואה, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, פריצת האינטרנט והסמארטפונים לחיינו והמודעות לתזונה ולספורט, מביאים לכך שהיום ישנה אוכלוסיה הולכת וגדלה של אנשים מבוגרים בעלי פנאי ואנרגיה רבים לעשייה מכל סוג. אולם, מאחר שרבים מהם גדלו בעידן בו התפקיד העיקרי של אנשים מבוגרים היה להיות סבים וסבתות לנכדיהם, לא כל בני גיל הזהב יודעים כיצד לנצל את זמנם הפנוי, ועלולים בשל כך לשקוע בשעמום, או חמור מכך, בדכדוך ובדיכאון.

דיור מוגן: מקום נפלא למצוא בו תחביבים חדשים

למרבה המזל, בעשורים האחרונים מבוגרים רבים עוברים להתגורר בפרוייקטים של דיור מוגן, אשר מעבר לדאגה לכל צרכיהם הבסיסיים, מקפידים גם על פעילויות העשרה רבות מכל הסוגים. כך למשל, בפרוייקטים רבים של דיור מוגן ניתן למצוא מגוון רחב של שיעורי ספורט כגון: התעמלות מים, טניס, גולף, אימונים בחדר כושר, יוגה, פילאטיס, ועוד. בנוסף, ישנם חוגי העשרה כמו ברידג', שחמט, בישול, מועדון קריאה, ציור, תיאטרון ושיעורי מחשב. בתי דיור מוגן רבים גם מציעים פעילויות תרבות כגון הרצאות בנושאים שונים, הצגות, סדנאות והקרנות סרטים. באופן זה, הדיירים יכולים להתנסות בפעילויות שונות ולמצוא את הפעילויות החביבות עליהם ביותר, וכך להעשיר את חייהם ולהפוך אותם למעניינים יותר.

דרכים נוספות למצוא תחביבים

גם מי שלא מתגורר בדיור מוגן יכול למצוא תחביבים בקלות. חיפוש פשוט באינטרנט (אפשר להיעזר בבני המשפחה) יוכל לגלות אלו פעילויות שמתאימות לגיל הזהב נמצאות בסביבה: חוג גינון, חוג צילום, חוג לעיצוב הבית, חוג סטיילינג, נהיגת שטח, התנדבות עם בעלי חיים, הרצאות לבתי ספר, ריקודים סלוניים, הרצאות באוניברסיטה, סיורים עירוניים וטיולים מאורגנים ברחבי הארץ ועוד. פעילויות כאלה ניתן למצוא גם במקומונים, במגזינים שונים, בלוחות מודעות, במתנ"ס המקומי וכן באמצעות חיפוש באתר העירייה או המועצה המקומית.

ברגע שנמצאה פעילות או כמה פעילויות שנראות מעניינות, אפשר לברר האם ניתן להגיע לשיעור ניסיון חינם או במחיר מוזל. חשוב לבדוק שהפעילות אכן מתאימה לגיל וליכולות הגופניות, שהיא נמצאת במרחק סביר ממקום המגורים, שהמחיר מתאים ליכולות הכלכליות ושהימים והשעות מתאימים ללו"ז. כמובן שניתן לשלב יותר מפעילות אחת – אם יש זמן פנוי בשפע, כל המרבה הרי זה משובח. יש לא מעט מבוגרים שנוהגים ללכת באופן קבוע לכמה פעילויות בשבוע: שחייה בבריכה, שיעור טאי צ'י, חוג ספרדית, מועדון קריאה וסרט עם החברים.

© 2015 שירותי סיעוד | חברת נתן
עקבו אחרינו: